Taiyo Yuden NS12575T330MNV
Part No.:
NS12575T330MNV
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDNS12575T330MNV.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 3.48A 46.8MOHM SM
Comments
NS12575T330MNV Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.48 A
Current - Saturation (Isat):
4.3A
DC Resistance (DCR):
46.8mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
8.2MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)