NuWaves RF Solutions NW-PA-11B02A
Part No.:
NW-PA-11B02A
Manufacturer:
NuWaves RF Solutions
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDNW-PA-11B02A.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 200MHZ-2.6GHZ
Comments
NW-PA-11B02A Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
NuWaves RF Solutions
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
200MHz ~ 2.6GHz
P1dB:
33dBm
Gain:
40dB
Noise Figure:
RF Type:
General Purpose
Voltage - Supply:
11V ~ 32V
Current - Supply:
1.4A
Test Frequency:
2.6GHz