NuWaves RF Solutions NW-PA-11B02A-TAC2
Part No.:
NW-PA-11B02A-TAC2
Package:
Module
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDNW-PA-11B02A-TAC2.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 200MHZ-2.6GHZ
Comments
NW-PA-11B02A-TAC2 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
200MHz ~ 2.6GHz
P1dB:
33dBm
Gain:
43dB
Voltage - Supply:
11V ~ 32V
Current - Supply:
1.3A
Test Frequency:
2.6GHz