NuWaves RF Solutions NW-PA-11C01A
Part No.:
NW-PA-11C01A
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDNW-PA-11C01A.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 225MHZ-2.4GHZ
Comments
NW-PA-11C01A Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
225MHz ~ 2.4GHz
P1dB:
34dBm
Gain:
40dB
Voltage - Supply:
11V ~ 32V
Current - Supply:
1.5A
Test Frequency:
2.4GHz