Pulse Electronics PA2202.231NLT
Part No.:
PA2202.231NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA2202.231NLT.pdf
Description:
FIXED IND 230NH 36A 0.48MOHM SMD
Comments
PA2202.231NLT Specifications
Series:
PA2202.XXXNL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
230 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
36 A
Current - Saturation (Isat):
47A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
0.48mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 130°C
Size / Dimension:
0.476" L x 0.394" W (12.10mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)