Pulse Electronics PA2607.151NLT
Part No.:
PA2607.151NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA2607.151NLT.pdf
Description:
FIXED IND 150NH 41A 0.29MOHM SMD
Shipping
Inventory:476
Comments
PA2607.151NLT Specifications
Series:
PA2607NL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
41 A
Current - Saturation (Isat):
72A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
0.29mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.406" L x 0.301" W (10.31mm x 7.65mm)
Height - Seated (Max):
0.291" (7.40mm)