Pulse Electronics PA2607.231NLT
Part No.:
PA2607.231NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA2607.231NLT.pdf
Description:
FIXED IND 230NH 37A 0.29MOHM SMD
Shipping
Inventory:515
Comments
PA2607.231NLT Specifications
Series:
PA2607NL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
230 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
37 A
Current - Saturation (Isat):
43A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
0.29mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.406" L x 0.301" W (10.31mm x 7.65mm)
Height - Seated (Max):
0.287" (7.30mm)