Pulse Electronics PA3146.151HLT
Part No.:
PA3146.151HLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA3146.151HLT.pdf
Description:
FIXED IND 150NH 30A 0.29MOHM SMD
Comments
PA3146.151HLT Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
PA3146.XXXHL
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
30 A
Current - Saturation (Isat):
72A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
0.29mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:
Features:
Size / Dimension:
0.540" L x 0.413" W (13.72mm x 10.50mm)
Height - Seated (Max):
0.299" (7.60mm)