Pulse Electronics PA3146.271HLT
Part No.:
PA3146.271HLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA3146.271HLT.pdf
Description:
FIXED IND 270NH 30A 0.29MOHM SMD
Comments
PA3146.271HLT Specifications
Series:
PA3146.XXXHL
Inductance:
270 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
30 A
Current - Saturation (Isat):
37A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
0.29mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 130°C
Size / Dimension:
0.540" L x 0.413" W (13.72mm x 10.50mm)
Height - Seated (Max):
0.299" (7.60mm)