Pulse Electronics PA3779.181HLT
Part No.:
PA3779.181HLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA3779.181HLT.pdf
Description:
FIXED IND 180NH 56A 0.29MOHM SMD
Comments
PA3779.181HLT Specifications
Inductance:
180 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
56 A
Current - Saturation (Isat):
65A
DC Resistance (DCR):
0.29mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.449" L x 0.276" W (11.40mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)