Pulse Electronics PA3784.181HLT
Part No.:
PA3784.181HLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA3784.181HLT.pdf
Description:
FIXED IND 180NH 55A 0.18MOHM SMD
Comments
PA3784.181HLT Specifications
Series:
PA3784.XXXHL
Inductance:
180 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
55 A
Current - Saturation (Isat):
67A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
0.18mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.315" W (10.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)