Pulse Electronics PA4338.821NLT
Part No.:
PA4338.821NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA4338.821NLT.pdf
Description:
FIXED IND 820NH 6.3A 8 MOHM SMD
Comments
PA4338.821NLT Specifications
Series:
PA4338.XXXNLT
Material - Core:
Iron
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6.3 A
Current - Saturation (Isat):
13.8A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
8mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.165" (4.20mm)