Pulse Electronics PA4342.222ANLT
Part No.:
PA4342.222ANLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA4342.222ANLT.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 13A 6.7 MOHM SMD
Comments
PA4342.222ANLT Specifications
Series:
PA4342.XXXANLT
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
13 A
Current - Saturation (Isat):
16A
DC Resistance (DCR):
6.7mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)