Pulse Electronics PA4342.332ANLT
Part No.:
PA4342.332ANLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA4342.332ANLT.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 10A 11.8MOHM SMD
Comments
PA4342.332ANLT Specifications
Series:
PA4342.XXXANLT
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
10 A
Current - Saturation (Isat):
14A
DC Resistance (DCR):
11.8mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)