Pulse Electronics PA4343.103ANLT
Part No.:
PA4343.103ANLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA4343.103ANLT.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 11A 15.8 MOHM SMD
Comments
PA4343.103ANLT Specifications
Series:
PA4343.XXXANLT
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
11 A
Current - Saturation (Isat):
15A
DC Resistance (DCR):
15.8mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)