Pulse Electronics PA4343.153NLT
Part No.:
PA4343.153NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA4343.153NLT.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 9A 28 MOHM SMD
Comments
PA4343.153NLT Specifications
Series:
PA4343.XXXNLT
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9 A
Current - Saturation (Isat):
12.5A
DC Resistance (DCR):
28mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.551" L x 0.504" W (14.00mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)