Pulse Electronics PA4344.153ANLT
Part No.:
PA4344.153ANLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA4344.153ANLT.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 16A 15.5 MOHM SMD
Shipping
Inventory:282
Comments
PA4344.153ANLT Specifications
Series:
PA4344.XXXANLT
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
16 A
Current - Saturation (Isat):
16A
DC Resistance (DCR):
15.5mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.701" L x 0.665" W (17.80mm x 16.90mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)