Pulse Electronics PA4344.473NLT
Part No.:
PA4344.473NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA4344.473NLT.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 8.7A 55 MOHM SMD
Comments
PA4344.473NLT Specifications
Series:
PA4344.XXXNLT
Inductance:
47 µH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
8.7 A
Current - Saturation (Isat):
9.5A
DC Resistance (DCR):
55mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.697" L x 0.677" W (17.70mm x 17.20mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)