Pulse Electronics PA4344.683NLT
Part No.:
PA4344.683NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA4344.683NLT.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 7A 80 MOHM SMD
Shipping
Inventory:197
Comments
PA4344.683NLT Specifications
Series:
PA4344.XXXNLT
Inductance:
68 µH
Tolerance:
Current Rating (Amps):
7 A
Current - Saturation (Isat):
8A
DC Resistance (DCR):
80mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.697" L x 0.677" W (17.70mm x 17.20mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)