Pulse Electronics PA4344.823ANLT
Part No.:
PA4344.823ANLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA4344.823ANLT.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 6.5A 83 MOHM SMD
Comments
PA4344.823ANLT Specifications
Series:
PA4344.XXXANLT
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.5 A
Current - Saturation (Isat):
8A
DC Resistance (DCR):
83mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.701" L x 0.665" W (17.80mm x 16.90mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)