Pulse Electronics PA4346.222NLT
Part No.:
PA4346.222NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA4346.222NLT.pdf
Description:
POWDER MOLDED IND 13.5X12.5X4.8
Comments
PA4346.222NLT Specifications
Series:
PA4346.XXXNLT
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
20 A
Current - Saturation (Isat):
32A
DC Resistance (DCR):
5.5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)