Pulse Electronics PA4346.822NLT
Part No.:
PA4346.822NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA4346.822NLT.pdf
Comments
PA4346.822NLT Specifications
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9.5 A
Current - Saturation (Isat):
18A
DC Resistance (DCR):
22.5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)