Pulse Electronics PA4349.103ANLT
Part No.:
PA4349.103ANLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA4349.103ANLT.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 33A 4.15 MOHM SMD
Comments
PA4349.103ANLT Specifications
Series:
PA4349.XXXANLT
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
30 A
Current - Saturation (Isat):
20A
DC Resistance (DCR):
4.15mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
7MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.925" L x 0.866" W (23.50mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max):
0.512" (13.00mm)