Pulse Electronics PA4349.472ANLT
Part No.:
PA4349.472ANLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA4349.472ANLT.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 47A 2.2 MOHM SMD
Shipping
Inventory:267
Comments
PA4349.472ANLT Specifications
Series:
PA4349.XXXANLT
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
44 A
Current - Saturation (Isat):
34A
DC Resistance (DCR):
2.2mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
11MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.925" L x 0.866" W (23.50mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max):
0.512" (13.00mm)