Pulse Electronics PA4349.473ANLT
Part No.:
PA4349.473ANLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA4349.473ANLT.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 17A 20.8 MOHM SMD
Shipping
Inventory:621
Comments
PA4349.473ANLT Specifications
Series:
PA4349.XXXANLT
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
14 A
Current - Saturation (Isat):
10A
DC Resistance (DCR):
20.8mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
3.5MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.925" L x 0.866" W (23.50mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max):
0.512" (13.00mm)