Pulse Electronics PA5003.332NLT
Part No.:
PA5003.332NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA5003.332NLT.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 8.1A 23.1MOHM SM
Comments
PA5003.332NLT Specifications
Series:
PA5003.XXXNLT
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
8.1 A
Current - Saturation (Isat):
9.5A
DC Resistance (DCR):
23.1mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.217" L x 0.209" W (5.50mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)