Pulse Electronics PA5007.332NLT
Part No.:
PA5007.332NLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA5007.332NLT.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 10A 18 MOHM SMD
Comments
PA5007.332NLT Specifications
Series:
PA5007.XXXNLT
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
10 A
Current - Saturation (Isat):
15A
DC Resistance (DCR):
18mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.307" L x 0.299" W (7.80mm x 7.60mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)