Pulse Electronics PA5187.101HLT
Part No.:
PA5187.101HLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA5187.101HLT.pdf
Description:
FIXED IND 100NH 67A 0.12MOHM SMD
Shipping
Inventory:680
Comments
PA5187.101HLT Specifications
Series:
PA5187
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
67 A
Current - Saturation (Isat):
100A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
0.12mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.425" L x 0.323" W (10.80mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max):
0.323" (8.20mm)