Pulse Electronics PA5300.121HLT
Part No.:
PA5300.121HLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA5300.121HLT.pdf
Description:
IND PWR BEAD 120NH 115A SMD
Comments
PA5300.121HLT Specifications
Series:
PA5300.XXXHLT
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
115 A
Current - Saturation (Isat):
144A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
0.1mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.610" (15.50mm)