Pulse Electronics PA5432.103NLT
Part No.:
PA5432.103NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPA5432.103NLT.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 7A 29.82MOHM SMD
Comments
PA5432.103NLT Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
PA5432.XXXNLT
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
29.82mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
14MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)