TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. PAS6420V-522J
Part No.:
PAS6420V-522J
Manufacturer:
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPAS6420V-522J.pdf
Description:
IND 5200UH 113OHM 30MA
Comments
PAS6420V-522J Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
PAS6420V
Package/Case:
Nonstandard
Type:
Material - Core:
Inductance:
5.2 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
30 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
113Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
520kHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
125 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.252" L x 0.091" W (6.40mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)