TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. PAS6420V-622J
Part No.:
PAS6420V-622J
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPAS6420V-622J.pdf
Description:
IND 6200UH 123OHM 30MA
Comments
PAS6420V-622J Specifications
Inductance:
6.2 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
30 mA
DC Resistance (DCR):
123Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
488kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
125 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.252" L x 0.091" W (6.40mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)