Cosel USA, Inc. PBA1000F-12-F3
Part No.:
PBA1000F-12-F3
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPBA1000F-12-F3.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V
Comments
PBA1000F-12-F3 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
PBA (1000W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
88 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
9.45" L x 5.91" W x 2.40" H (240.0mm x 150.1mm x 61.0mm)