Susumu PCMB063T-1R5MS
Part No.:
PCMB063T-1R5MS
Manufacturer:
Susumu
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPCMB063T-1R5MS.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 9A 15 MOHM SMD
Shipping
Inventory:415
Comments
PCMB063T-1R5MS Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Susumu
Series:
PCMB
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9 A
Current - Saturation (Isat):
18A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
15mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)