Susumu PCMB063T-3R3MS
Part No.:
PCMB063T-3R3MS
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPCMB063T-3R3MS.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 6A 30 MOHM SMD
Comments
PCMB063T-3R3MS Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6 A
Current - Saturation (Isat):
13.5A
DC Resistance (DCR):
30mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)