Phihong USA PDA024A-700S-R
Part No.:
PDA024A-700S-R
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPDA024A-700S-R.pdf
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 24-34V 700MA
Comments
PDA024A-700S-R Specifications
Series:
PDA (24W)
Packaging:
Box
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
132VAC
Voltage - Output:
24 ~ 34V
Current - Output (Max):
700mA
Power (Watts):
24 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Ratings:
IP20
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Efficiency:
82%
Termination Style:
2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm Female
Size / Dimension:
3.56" L x 1.49" W x 2.19" H (90.5mm x 38.0mm x 55.5mm)