Phihong USA PDA035A-1A0B
Part No.:
PDA035A-1A0B
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 26-35V 1A
Comments
PDA035A-1A0B Specifications
Series:
PDA (35W)
Packaging:
Box
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
132VAC
Voltage - Output:
26 ~ 35V
Current - Output (Max):
1A
Power (Watts):
35 W
Voltage - Isolation:
2 kV
Ratings:
IP66
Operating Temperature:
-40°C ~ 40°C
Efficiency:
82%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
3.15" L x 3.07" W x 1.00" H (80.0mm x 78.0mm x 25.4mm)