Phihong USA PDA040B-700B
Part No.:
PDA040B-700B
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPDA040B-700B.pdf
Description:
LED DVR CC AC/DC 37.8-54V 700MA
Comments
PDA040B-700B Specifications
Series:
PDA (40W)
Packaging:
Bulk
Voltage - Input (Min):
100VAC
Voltage - Input (Max):
277VAC
Voltage - Output:
37.8 ~ 54V
Current - Output (Max):
700mA
Power (Watts):
40 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Ratings:
IP67
Operating Temperature:
Efficiency:
89%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
6.48" L x 1.69" W x 1.26" H (164.5mm x 43.0mm x 32.0mm)