Phihong USA PDA072B-3A0G
Part No.:
PDA072B-3A0G
Manufacturer:
Phihong USA
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPDA072B-3A0G.pdf
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 18-24V 3A
Comments
PDA072B-3A0G Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Phihong USA
Series:
PDA (72W)
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Current
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
304VAC
Voltage - Output:
18 ~ 24V
Current - Output (Max):
3A
Power (Watts):
72 W
Voltage - Isolation:
4.242 kV
Dimming:
Features:
OCP, OVP, SCP
Ratings:
IP67
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C
Efficiency:
85%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
9.50" L x 1.70" W x 1.20" H (241.0mm x 43.0mm x 30.5mm)