Phihong USA PDA150B-S1A7G
Part No.:
PDA150B-S1A7G
Description:
LED DRIVER CC AC/DC 0-89V 1.68A
Comments
PDA150B-S1A7G Specifications
Series:
PDA (150W)
Packaging:
Bulk
Voltage - Input (Min):
120VAC
Voltage - Input (Max):
277VAC
Voltage - Output:
0 ~ 89V
Current - Output (Max):
1.68A
Power (Watts):
150 W
Voltage - Isolation:
4.242 kV
Ratings:
IP66
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
94%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
9.49" L x 2.32" W x 1.54" H (241.0mm x 59.0mm x 39.0mm)