Pasternack PE15A1012
Part No.:
PE15A1012
Manufacturer:
Pasternack
Category:
RF Amplifiers
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE15A1012.pdf
Description:
40 DB GAIN, 31.5 DBM IP3, 0.8 DB
Comments
PE15A1012 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Frequency:
10MHz ~ 1GHz
P1dB:
17dBm
Gain:
42dB
Noise Figure:
0.8dB
RF Type:
Radar
Voltage - Supply:
10V ~ 15V
Current - Supply:
110mA