Pasternack PE15A1063
Part No.:
PE15A1063
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE15A1063.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 10MHZ-600MHZ MOD
Comments
PE15A1063 Specifications
Packaging:
Bag
Frequency:
10MHz ~ 600MHz
P1dB:
19dBm
Gain:
40.5dB
Noise Figure:
0.9dB
Voltage - Supply:
9V ~ 15V
Current - Supply:
140mA
Test Frequency:
10MHz ~ 600MHz