Pasternack PE15A1064
Part No.:
PE15A1064
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE15A1064.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 20MHZ-1GHZ MODULE
Comments
PE15A1064 Specifications
Packaging:
Bag
Frequency:
20MHz ~ 1GHz
P1dB:
19dBm
Gain:
30.5dB
Noise Figure:
1.3dB
Voltage - Supply:
9V ~ 15V
Current - Supply:
140mA
Test Frequency:
20MHz ~ 1GHz