Pasternack PE15A1065
Part No.:
PE15A1065
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE15A1065.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 10MHZ-800MHZ MOD
Comments
PE15A1065 Specifications
Packaging:
Bag
Frequency:
10MHz ~ 800MHz
P1dB:
17dBm
Gain:
60dB
Noise Figure:
2.1dB
Voltage - Supply:
11V ~ 15V
Current - Supply:
160mA
Test Frequency:
10MHz ~ 800MHz