Pasternack PE15A1066
Part No.:
PE15A1066
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE15A1066.pdf
Description:
IC RF AMP GPS 100MHZ-2GHZ MODULE
Comments
PE15A1066 Specifications
Packaging:
Bag
Frequency:
100MHz ~ 2GHz
P1dB:
19dBm
Gain:
61.5dB
Noise Figure:
2.5dB
Voltage - Supply:
11V ~ 15V
Current - Supply:
170mA
Test Frequency:
100MHz ~ 2GHz