Pasternack PE15A1078
Part No.:
PE15A1078
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE15A1078.pdf
Description:
0.6 dB NF Low Noise Amplifier, O
Comments
PE15A1078 Specifications
Packaging:
Retail Package
Frequency:
700MHz ~ 2.7GHz
P1dB:
25dBm
Gain:
36dB
Noise Figure:
0.6dB
Voltage - Supply:
15V
Current - Supply:
230mA