Pasternack PE15A1084
Part No.:
PE15A1084
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE15A1084.pdf
Description:
2.7 dB NF Low Noise Amplifier, O
Comments
PE15A1084 Specifications
Packaging:
Retail Package
Frequency:
30MHz ~ 6GHz
P1dB:
21dBm
Gain:
50dB
Noise Figure:
2.7dB
Voltage - Supply:
9V ~ 15V
Current - Supply:
250mA