Pasternack PE15A1087
Part No.:
PE15A1087
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE15A1087.pdf
Description:
2.0 dB NF Low Noise Amplifier, O
Comments
PE15A1087 Specifications
Packaging:
Retail Package
Frequency:
20MHz ~ 6GHz
P1dB:
18dBm
Gain:
59dB
Noise Figure:
2dB
Voltage - Supply:
9V ~ 15V
Current - Supply:
250mA