Pasternack PE15A1089
Part No.:
PE15A1089
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE15A1089.pdf
Description:
1.0 dB NF Low Noise Amplifier, O
Comments
PE15A1089 Specifications
Packaging:
Retail Package
Frequency:
1GHz ~ 3.5GHz
P1dB:
18dBm
Gain:
43dB
Noise Figure:
1dB
Voltage - Supply:
7V ~ 15V
Current - Supply:
115mA