Pasternack PE15A2001
Part No.:
PE15A2001
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE15A2001.pdf
Description:
2 GHz to 6 GHz, Log Amplifier, 4
Comments
PE15A2001 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
2GHz ~ 6GHz
P1dB:
Gain:
70dB
Noise Figure:
RF Type:
Radar
Voltage - Supply:
±12V ~ ±15V
Current - Supply:
300mA